Erinevus lehekülje "Spyware, adware ja viirusetõrje vahendid" redaktsioonide vahel

Allikas: Hinnavaatlus.ee Wiki
Mine navigeerimisribaleMine otsikasti
Rida 61: Rida 61:
 
;Hijacker
 
;Hijacker
 
:Tarkvara, mis võtab üle mõningad IE funktsioonid nagu näiteks avalehe ja otsingute lehe seaded ning käitub reklaam- ja/või nuhkvarana.
 
:Tarkvara, mis võtab üle mõningad IE funktsioonid nagu näiteks avalehe ja otsingute lehe seaded ning käitub reklaam- ja/või nuhkvarana.
 +
;Trojan horse (trooja hobune, troojalane)
 +
:Kasuliku programmi või andmete sisse manustatud kahjulik programmiosa, mis täidab tegelikult mingit varjatud ülesannet, nt muudab failides andmeid, rikub kõvakettal failipaigutustabeli või teeb muud kurja.
 +
;Viirus
 +
:Enamasti nakatunud failide kaudu leviv kahjulik programm.
 +
:;Worm (uss)
 +
::End ise (nakatunud arvuti kaudu) levitav viirus.
  
 
==Lisainfo==
 
==Lisainfo==

Redaktsioon: 16. oktoober 2005, kell 21:37


Levinumad adware ja spyware eemaldajad

On-line adware/spyware/trojan otsijad

Viirusetõrjed

On-line viiruseotsijad

Terminoloogia

Adware (reklaamvara)
Tarkvara, mis arvutisse installituna näitab sulle reklaame. Reklaamvara on kahte liiki: ühed installitakse arvutisse kasutaja teadmata, teised koos tarkvaraga ja on tarkvara kasutamise õiguse saamiseks kohustuslikud.
Spyware (nuhkvara)
Tarkvara, mille eesmärgiks on kasutajat informeerimata koguda kasutaja kohta igasugust infot. Siia gruppi kuuluvad näiteks keyloggerid - programmid millega kogutakse kasutaja paroole ja üritatakse neid kolmandatele osapooltele edastada.
BHO (Browser Helper Object)
Internet Exploreri laiendus, mis võib olla kasulik, kuid mille omadusi sageli kurjasti ära kasutatakse.
Hijacker
Tarkvara, mis võtab üle mõningad IE funktsioonid nagu näiteks avalehe ja otsingute lehe seaded ning käitub reklaam- ja/või nuhkvarana.
Trojan horse (trooja hobune, troojalane)
Kasuliku programmi või andmete sisse manustatud kahjulik programmiosa, mis täidab tegelikult mingit varjatud ülesannet, nt muudab failides andmeid, rikub kõvakettal failipaigutustabeli või teeb muud kurja.
Viirus
Enamasti nakatunud failide kaudu leviv kahjulik programm.
Worm (uss)
End ise (nakatunud arvuti kaudu) levitav viirus.

Lisainfo

Bazooka ise ei hävita ja ka andmebaas on üpris tilluke, küll aga on tegu *väga* kiire skänneriga, mis kurjamite avastades pakub lingi juhendile kuidas isendit käsitsi eemaldada.

BHODemon ei ole otseselt adware'i hävitamiseks vaid igasuguseks BHOde haldamiseks. Samas aga on see peamine moodus kuidas spyware end masinasse installib seega sobib mainitud utiliit väga ilusasti kiireks asjade parandamiseks.

CWShredder on erinevalt teistest mainitutest üpris spetsiifiline killer, mis mõeldud ainult CoolWWWSearchi nimelise hijackerite perekonna tapmiseks. Juhtumisi on aga too pesakond üks kõige levinuimaid ning järjekindlamaid üldse, seega tasuks kõnealune programm *ilmtingimata* masinas hoida. Ka oleks mõttekam CWShredderit/HijackThisi tirida hoopis aadressilt http://www.spywareinfo.com/~merijn/downloads.html kuna tegu on tootja saidiga. Eriti just CWShredderi osas tasuks seda saiti tarbida kuna programmi uuendatakse *väga* sageli ja reeglina sellest kusagil eriti teada ei anta. Sealtsamast võiks hankida ka CoolWWWSearch.SmartKiller.MiniRemovali mis on mõeldud paari CWSi variandi hävitamiseks mis takistavad CWShredderil, HijackThisil ja veel paaril tõrjujal käivitumist.

Lisaks veel ühe täiesti arvestatava adware'i/spyware'ikilleri - Pestpatrol. Mainitud programmi vabalt saadav versioon tegeleb ainult avastamise, mitte aga parandamisega. Samas omab ta aukartustäratavalt mahukat andmebaasi, millest küll teatava osa moodustavad küsitava väärtusega "ohuallikad" (häkkisisalased tekstifailid, võrgudiagnostikaprogrammid nagu Sam Spade, väidetavalt isegi VS2000 sarnased tekstisorteerijad), seega tasuks selle proge poolt välja sõelutu enne kustutama asumist karmi pilguga üle vaadata.


Artikkel on kokku pandud kasutajate udusiil, HacaX, taimpsfm, d3t postide põhjal.

Koostas: Death