Wifi välise antenni ise lisamine

Allikas: Hinnavaatlus.ee Wiki
Jump to: navigation, search

Kuna liigun palju autoga ringi ja kasutan tihti WiFi't, siis oli pikka aega kasutusel Avaya PCMCIA-kaart, millele sai lisada magnetiga antenni auto katusele. (Igal pool ei viitsi ju levi kättesaamiseks autost välja ukerdada.)

Samas oli läpakal olemas vaba miniPCI-pesa, kuhu hea vastav WiFi-kaart sisse torgata. Seda ma ka tegin. Selleks, et mitte kaotada antenni lisamise võimalust, tegin alljärgneva ratsi:

miniPCI kaartidel ju teatavasti 2 antenni pistikut peal (main & aux). Sai siis Tevalost tellitud pesa (pildil alumine) ja pistik (pildil ülemine).

Katsetuse tulemusena selgus, et läpakas suudab ka ühe sisemise antenniga koduses WiFi's edukalt opereerida ja teise pesa kaardil võisin vabalt ohverdada välimise antenni lisamise võimaldamiseks. Tellitud jubinate saabumisel leidsin sobiva koha pesa paigaldamiseks (mis polnudki IBM X30ne juures eriti keeruline). Siis väheke kindla käega jootmist ja oligi pesa paigas: http://www.hot.ee/pcstuff/IBM%20rats2.jpg

http://www.hot.ee/pcstuff/IBM%20rats1.jpg

Jäi veel korra käia Tevalos, antennil pistikut vahetamas (endal puuduvad vajalikud tangid) ja oligi asi tehtud: http://www.hot.ee/pcstuff/IBM%20rats.jpg


Ise olen rahul.

Autor: mell