Vaese mehe MUI Windows XP-le

Allikas: Hinnavaatlus.ee Wiki
Mine navigeerimisribaleMine otsikasti


Aeg-ajalt küsitakse, kas ja kuidas saab oma ingliskeelse Windows XP Pro või Home'i eestikeelseks teha. Lihtsaim lahendus on installida Microsofti lehelt eesti LIP (Language Interface Pack, kasutajaliidese keelepakett).
Samas esineb olukordi, kus mõni kasutaja tahab eesti-, mõni ingliskeelset Windowsit. Üks lahendus oleks osta MUI (Multilingual User Interface, mitmekeelne kasutajaliides), aga kui vaja ongi ainult eesti ja inglise keeli, oleks see mõttetu kulutus.
Abiks on hoopis alljärgnev õpetus.

 1. Laadi alla eesti LIP, installi see ja taaskäivita Windows.
 2. Kui on installitud SP2, mine Windows Update'i, vali Custom-variant, otsi üles, laadi alla ja installi pakutav keelepaketi värskendus, taaskäivita süsteem.
  Märkus: tundub, et ilma SP2-ta ei saa LIP-i praegust versiooni üldse installidagi, seega (väga tõenäoliselt) pole see samm vajalik.
 3. Võta kaustasuvanditest kaardilt "Vaade" maha linnuke "Kasuta lihtsat failide ühiskasutust" eest ning luba peidetud ja kaitstud opsüsteemi failide näitamine.
 4. Otsi üles kaust C:\Windows\mui\Fallback\0425, võta lahti selle atribuudid ja kaardi "Turvalisus" alt lisa (kui veel pole) ja vali kasutaja, kes tahab inglisekeelset keskkonda, ning allpool keela tema jaoks "Täielik kontroll". Vaata, et keeld rakenduks ka kaustas olevatele failidele ("Täpsem" -> kaart "Õigused", "Asenda kõigi tütarobjektide õigusekirjed..."). Ära lase end kummalistest hoiatustest hirmutada.
 5. Vii sama protseduur läbi kaustadega C:\Program Files\Internet Explorer\MUI\0425 ning C:\WINDOWS\system32\mui\0425.
 6. Logi sisse "inglisekeelestatud" kasutaja all (kui juba sees, siis logi välja ja sisse tagasi). Start, Run, regedit -> HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam, kustuta võti "MUICache".


...ja valmis ta ongi, vaese mehe "mui" - legaalne kusjuures.


 • NB:
  • enamiku sammude juures on vaja süsteemiülema õigusi.
  • Windows XP Home Editionil ei saa lihtsat failide ühiskasutust välja lülitada. "Ümber nurga minna" õnneks siiski saab - tuleb käivitada Windows safe mode'is ja sisse logida admin-õigustega kasutajana (seda tuleks antud juhul niikuinii teha). Kaart "Turvalisus" ilmub nagu võluväel nähtavale.
  • kui mõnel kasutajal on osa süsteemist (nt mõnede üksuste nimed juhtpaneelil ja startmenüüs) endiselt "vales" keeles, siis tuleb antud kasutajal registrist (uuesti) ära kustutada HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam\MUICache.
  • nii või naa jäävad ingliskeelseks mõned Windowsi osad, mida MS pole pidanud vajalikuks tõlkida (abitekstid, Registry Editor, ...), ja teiste tootjate rakendused (nt video- või helikaardi draiverite juhtpaneelid).


Autor: mihhkel