Sisselogimine ja registreerumine

Allikas: Hinnavaatlus.ee Wiki
Mine navigeerimisribaleMine otsikasti

Miks ma ei saa sisse logida?

Kas sa oled ennast üldse kasutajaks registreerinud? Ega sa bannitud ei ole (sisselogimisel kuvatakse sulle vastav teade)? Kui sa oled bannitud, siis kontakteeru foorumi administraatoriga, et selgitada välja põhjus. Kui oled registreerunud ja bannitud ei ole, siis kontrolli oma kasutajatunnust ja parooli. Kui sul ikka ei õnnestu sisse logida, siis kontakteeru administraatoriga.

Miks ma üldse peaksin registreeruma?

Registreeruma pead selleks, et saaksid postitada oma küsimusi/vastuseid. Lisaks sellele saavad ainult registreerunud kasutajad kasutada avatare, privaatsõnumeid, kasutajategruppe jms.

Miks mind automaatselt välja logitakse?

Kui sa sisselogimisel ei märgista kasti "logi mind automaatselt sisse, kui ma foorumit külastan", siis teatud aja jooksul logitakse sind automaatselt välja. Sellega vähendatakse riski, et keegi võiks sinu kasutajakontot kuritarvitada. Kui sa ei soovi automaatset väljalogimist, siis märgista kast "logi mind automaatselt sisse, kui ma foorumit külastan" (NB! Seda funktsiooni ei ole soovitatav kasutada avalikuks kasutamiseks mõeldud arvutites - koolis, raamatukogus, avalikus internetipunktis jne.).

Kuidas muuta oma seadeid?

Kliki nupul "profiil", kõiki muudetavaid seadeid ja eelistusi saad muuta sealt. Rohkem sellest võid lugeda siit

Kuidas peita oma online-olekut?

Oma profiili alt leiad valiku "tee oma online-i staatus nähtamatuks". Kui peidad oma online-oleku, siis "näevad" sinu kohalolekut ainult administraatorid (ja sa ise).

Ma unustasin oma parooli, mida teha?

Sisselogimise lehel on nupp "ma unustasin oma parooli". Järgi ekraanil antud juhiseid ja peagi on probleem lahendatud.

Ma registreerusin kunagi, kuid ei saa enam sisse logida?!

Arvatavasti sisestasid sa vale kasutajatunnuse ja/või parooli. Kui asi ei ole selles, siis võta ühendust administraatoriga (raud[ät]hinnavaatlus[punkt]ee).

ID kaardiga autoriseerimine

Sul on võimalik oma kasutaja ID-kaarti kasutades usaldusväärsemaks teha. Tegevus on ühekordne ning selle tulemusena ilmub Ärifoorumites sinu kirjade juurde ning profiili vastav logo: http://foorum.hinnavaatlus.ee/images/id.gif või http://foorum.hinnavaatlus.ee/images/id_black.gif (logo värvus sõltub valitud foorumi välimusest). Selle jaoks pead sa läbima järgmised sammud:

  • Sisesta ID-kaart lugejasse
  • Ava sirvijas leht https://sso.hinnavaatlus.ee/
  • Vajuta ID-kaardi ikoonil, vali oma digitaalne sertifikaat ja sisesta ID-kaardi PIN kood
  • Peale seda toimingut pead välja logima ja uuesti sisse logima

NB! Sertifitseerimiskeskuse sertifikaadi kehtivuskinnituse teenuse eripära tõttu võivad autentimisega seotud teenused aktiveeruda viivitusega, 24h jooksul. Kui sertifikaadid on aegunud, peab autentimise protseduuri uute sertifikaatidega kordama