Postitamine

Allikas: Hinnavaatlus.ee Wiki
Mine navigeerimisribaleMine otsikasti

Kuidas foorumisse postitada?

Registreeru kasutajaks, kui sa pole seda veel teinud. Logi sisse. Ava foorum, kuhu tahad postitada ja vajuta seal vastavat nuppu.

Kuidas oma postitust muuta või kustutada?

Sa saad muuta ja kustutada ainult enda postitusi. Postitust saad muuta, kui klõpsad postituse päises oleval nupul "edit". Kui keegi on vahepeal jõudnud sinu postitusele vastata, siis lisatakse postituse lõppu kellaaeg ja kuupäev, millal sa seda postitust viimati muutsid ning mitmendat korda sa seda muutsid. Postitust saad kustutada ainult siis, kui keegi pole su postitusele veel vastanud.

Küsitluse lisamine

Teemat algatades või teema esimest postitust muutes on seal "lisa küsitlus" vorm. Sinna kirjuta küsimus ja vastusevariandid. Vastusevariante saab lisada, kui kirjutad vastusevariandi ja klõpsad "lisa vastusevariant" nupul.

Küsitluse muutmine või kustutamine

Küsitlust saab muuta ja kustutada ainult siis, kui keegi pole küsitlusele veel vastanud. Kui keegi on juba vastanud, siis kontakteeru mõne moderaatori või administraatoriga.

Miks ma ei saa küsitlustele vastata

Küsitlustele saavad vastata ainult registreerunud kasutajad, et ära hoida ühe kasutaja mitmekordset hääletamist.

Mis on BBCode?

BBCode ehk BB-kood on HTMLi lihtsustatud teostus. BB-koodi kasutamise lubamise foorumis otsustab administraator. BB-koodi kasutamist võib keelata ka igal postitusel eraldi. BB-kood on sarnane HTMLiga, sildid (tags) on nurksulgudes [ ja ], see annab parema ülevaate, kuidas ja mis on kuvatud. BB-koodi lisamine klõpsatavate nuppude abil (sõnumi ankeedi kohal) on aga veelgi lihtsam. Rohkem infot siit

Kas saab kasutada HTMLi?

EI! See on foorumi administraatori poolt ära keelatud.

Mis on Smiley'd?

Smailid ehk emotikonid on väikesed pildid, millega sa võid väljendada oma emotsioone. Emotikone saab lisada postitusele märkide kombinatsioonidega (õnnelik - :) ja õnnetu - :( jne.) või klõpsates vastavale smailile postituse kirjutamise lehel.

Kas postitusele saab lisada pilte?

Jah. Kasutades BB-koodi silti [img], saad oma postitusele lisada pilte.

Pilte oma sõnumile lisades pea meeles kahte asja:

  1. Mõnedele foorumikasutajatele ei meeldi piltide kuvamine sõnumites, kuna need võivad tihti olla liiga suured ja raskendada artiklist vajaliku info leidmist.
  2. Pildid peavad juba olema kuskile üles laetud (uploaditud). Selleks sobivad veebiserverid kuhu sul on ligipääs ja tasuta veebiruumi pakkujad (zone.ee, hot.ee - neist eelistatum hot.ee, kuna ei kuva reklaame).

Kuidas lisada postitusele pilte?

Et pilti sõnumisse sisestada pead sulgema pildi URL-i [img] ja [/img] märgendite vahele. Näiteks:

[img]http://www.neti.ee/img/neti.gif[/img]

Tulemus:

http://www.neti.ee/img/neti.gif


Su pilt võib olla ka lingiks, mis viitab mõnele veebilehele. Selleks kombineeri [url][/url] ja [img][/img] märgendeid. Näiteks:

[url=http://www.neti.ee/][img]http://www.neti.ee/img/neti.gif[/img][/url]

Tulemus:

http://www.neti.ee/img/neti.gif

Mis on teadaanded ning ettepanekud või soovitused?

Need on tähtsad teemad, mida võivad algatada moderaatorid ja administraatorid, need teemad asuvad alati foorumi alguses.

Mis on lukustatud teemad?

Lukustatud teemad on moderaatorite või administraatorite poolt mingil põhjusel lõpetatud teemad (st. sinna ei saa rohkem postitusi lisada ega seal hääletada).

Mida tähendab lilla täpp mu postituse juures?

Lilla täpike postitamiskuupäeva ees tähendab, et see postitus on määratud kustutamisele ja kaob mõne aja pärast. Kustutamisele minevad postitused märgitakse moderaatorite poolt.