GRUB SOS juhend Windowsi käivitamiseks

Allikas: Hinnavaatlus.ee Wiki
Mine navigeerimisribaleMine otsikasti

Mõisted

Kõvaketast tähistatakse nii: hd0, hd1 jne.

Partisiooni kettal tähistatakse numbriga.

Kõvaketaste ja partititsioonide lugemine algab nullist, näiteks /dev/hda1 (esimene partitsioon kettal primary-master) on GRUB'is (hd0,0).

Näites olevad numbrid ja tähised tuleb asendada sinu masinal kehtivatega...

Juhend

Grubi boot ekraanil vajutada "c" et konsooli ette saada. Kui oled hädas Grubiga just seetõttu, et Grubi konfiguratsioonifail Linuxi partitsioonil pole enam kättesaadav siis vaatabki sulle vastu grubi konsool. Nüüd on kriitiline mitte paanikasse sattuda.

Konsool on sinu sõber.

Konsooli abil saad sa oma masina jälle käima ilma oma operatsioonisüsteeme uuesti installimata (kui nad kettal veel alles on).

Kui sul on kettal Windows mida tahad eelkõige käima saada siis trükid käsureale:

> root(hd0,0)

või

> rootnoverify(hd0,0)

Üks neist toimib kindlasti. Suurem tõenäosus õnnestuda on XP puhul teisel variandil kuid 98 puhul esimesel. Seejärel trükid:

> chainloader +1
> boot

GRUBi seadistamine

Kui sa oled konsoolil õige seadistuse paika saanud ( su windows on edukat üles tulnud) ja sa tead õigeid hd0 ja partitsiooninumbri väärtusi siis buudi Linuxisse ja otsi üles fail grub.conf ning lisa sinna sinna järgnev asendades vastavalt leitud toimivale seadistulese kettatähise ja partitsiooninumbri väärtused ning kui vaja rootnoverify asemele lihtsalt root...

title Windows XP
rootnoverify (hd0,0)
chainloader +1
boot

GRUBist vabanemine

Kui jäid Grubiga hätta seetõttu, et kustutasid Linuxi partitsioni koos grubi konfiguratsiooniga pole sul tarvis Grubi käskudega jamada. Kui windows mida päästa üritad on 98 võta buut floppi või selle puudumisel pusi Grubi käsurealt 98 käima ja anna käsurealt käsk

fdisk /MBR

HOIATUS! mainitud käsk on destruktiivne ja kirjutab su ketta buut sektori üle puhta Windowsi alglaadijaga.

Windows XP-l on selle jaoks Recovery konsoolil käsk fixmbr.

MÄRKUS: Kui MBR-i üle kirjutamine ebaõnnestub tasub vaadata ega BIOS-ist ei ole MBR-i rikkuvate viiruste eest kaitsev MBR-i kirjutamise kaitse sisse lülitatud.


Death 2. november 2005, kell 13.33 (EET)

HOIATUS! Selle juhendi kasutamine on alati kasutaja omal vastutusel. Autor ei vastuta juhendi järgimisel tekkida võiva andmekao või muude kahjude eest.