Automatiseeritud tegevused

Allikas: Hinnavaatlus.ee Wiki
Jump to: navigation, search

AutoIt'i on lihtne vabavaraline tarkvara, millega saab simuleerida klahvivajutusi, hiireklõpse, akende minimeerimist-maksimeerimist, suurendamist-vähendamist, käivitada programme ja täita neis automaatselt teatud ülesandeid, tõmmata automaatselt võrgust faile jpm.

Programm sobib eelkõige neile, kes ei tea programmeerimisest eriti midagi ja teevad sageli Windowsis korduvaid tegevusi (nt failide varundamine). Seda saab kasutada ka ilma installimata.

Skripti kirjutamine käib Notepadis ja see tuleb salvestada laiendiga ".aut". Kõikide käskude kirjeldused leiab Help-failist. Kui AutoIt on installitud, siis hakkab kohe tegevus AUT-faili avamisel. AUT-faili on võimalik teha ka EXE-ks (programmiga aut2exe) või vastupidi. Kui Autoit ei ole installitud, siis on võimalik AUT-faili avada ka Exploreris - vedades AUT-faili hiirega lihtsalt AutoIt'i programmifaili peale.


Mõningad näited:

1. Programmi enda näide, mis demontreerib selle võimalusi.

2. Avab kaks Explorerit ja paigutab need üksteise kõrvale (Windows XP EST (akende nimed teised) ekraani eraldusvõime 1024x768 puhul)

See sisaldab:
run, Explorer
winwaitactive, Minu dokumendid
WinMove, Minu dokumendid,, 0, 0, 512, 768
run, Explorer
winwaitactive, Minu dokumendid
WinMove, Minu dokumendid,, 512, 0, 512, 768


Ise kasutan AutoIt'i skripte salvestava kodukino-arvuti ehitamisel, kus panen omavahel suhtlema programmid Girder, myHTPC, BSplayer, Winamp, WinDV, ACDSee jne. Olen proovinud ka igasuguseid muid taolisi makrotegemisprogramme, kuid edutult, s.t hakkavad igasugusid erroreid viskama ja on keerulisemad.

AutoIt'i kodulehekülg on http://www.hiddensoft.com/AutoIt/, saadaval on nii versioon 3 kui versioon 2 (arendamine lõpetatud). Mina kasutan versiooni 2, kuna see lihtsam ja vigu tekib vähem; kuid versioon 3-s on mõningad lisad.


Välislink